Ubieramy: Milicjant / Grasant
Wyobrażając sobie taką postać, widzę ją jako pochodzącą z gminu, parającą się wojaczką lub rabunkiem, często noszącą na sobie codzienne, cywilne odzienie, w nieco bardziej wzmocnionej i solidnej wersji niż klasyczne miejskie ciuchy, z paroma zdobycznymi elementami pancerza.
Jak w przypadku każdego z poradników, polecam naturalne materiały i unikanie poliestru a nawet, o ile to możliwe bawełny i wybieranie lnu, lub wełny. Naturalne materiały mniej się gniotą, lepiej oddychają i mają mniej współczesną fakturę materiału, przez co dużo ładniej udają rzeczy z minionej epoki, a o taki efekt nam chodzi.
Pamiętajmy, że w teorii milicja z Warhammera, w przeciwieństwie do np Wolnej Kompanii z tego samego uniwersum, powinna posiadać jakieś barwy dzielnicowe, czy to w postaci elementu stroju, czy chwosta na hełmie, lub chociażby szarfy. Np milicjant z Ostlandu może mieć czarnobiałe spodnie Gustav jako taki właśnie, dzielnicowy element kolorystyki. W tym jednak przypadku unikajmy powtórzenia takiego doboru kolorów przy odzieniu wierzchnim, aby uniknąć zbytniego upodobnienia naszego milicjanta do żołnierza dzielnicowego.
W przypadku uniwersum Wiedźmina, mówimy o postaci parającej się wojaczką, ale ubierającej się na wielkomiejską modłę, np bandyty z okolic Oxenfurtu lub Novigradu.
Do dzieła zatem:
1. Nakrycie głowy. Pamiętajmy przy tym, że na bitwę zakładamy hełm! Mimo wszystko kapaliny pozostawmy bretończykom.
- Czepiec Martinus – wełna
- Płócienny Beret “Jörg” – Czarno/Czerwony
- Kapelusz Filcowy “Bruno” – Czarny
- Płócienny beret Stefan
- Hełm sekretny
- Łebka Rufus
- Hełm Robert
- Otwarta salada Franz
2. Koszula:
3. Spodnie:
- Spodenki
- Proste spodnie
- Spodnie Rubus
- Różne kolory – spodnie Gustav
- Spodnie pirackie Jack
- Bryczesy Kilian – brązowe
- Spodnie Tilly – wełniane – szare
4. Wierzchnie odzienie:
- Wzmocniony Kaftan Tudor
- Zamszowa Kurtka ” Tilly”
- Kamizelka Robert
- Pikowana kamizelka Arthur
- Pikowana kamizelka Arthur – zamszowa
5. Uzbrojenie. W tym wypadku odsyłam do innego, obszernego przeglądu cywilnej broni pasującej do milicjanta, który znajdziecie pod tym linkiem:
Uzbrojenie cywilne
6. Buty. W zasadzie wszystkie ze sklepu 5ż mniej lub bardziej się nadają, wybierz te, które podobają Ci się najbardziej, ale ja polecam upewnić się, że są wykonane ze skóry, a nie ze skaju.
Smacznego
autorem wpisu jest Dominik Jędrys prowadzący profil DJFashion


Dodaj komentarz